Erkek Lise Sıkça Sorulan Sorular

Külliyat Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrenci diploma alabilecek mi?

-Külliyat Anadolu Lisesi Arapça ağırlıklı eğitim veren devlete bağlı özel bir kolejdir. Okulumuzdan mezun olan talebeler, diplomalarını alıp üniversite imtihanlarına girebilecektedir.

 

Günde kaç saat eğitim var?

-Her gün sabah saat 8:00’de başlayıp akşam 17:00’a kadar devam eden on saatlik bir eğitim programımız bulunmaktadır. Bu derslerin 8 tanesi müfredata ait dersler iken; 2 tanesi ise “Ödev takip Programı” şeklinde icra edilecektir. Yazın ise etüt dersleri kabilinden dersler yapılmakta olup yaz aylarının bir aylık kısmında tatil yapılmaktadır.

 

Ne tür dersler okutuyorsunuz?

-Külliyat Anadolu Lisesi, fenni ilimler yanında dini ilimlerinde ağırlıklı olarak tahsil edildiği bir okuldur. Her gün on saat eğitim yapıp cumartesi günleri ve yazın da ders yaptığımızdan dolayı milli eğitimin müfredatında öngörülen dersleri de diğer okullardan daha fazla okutma imkanına sahibiz.

 

Okulunuz yatılı mı?

-Okulumuz yatılı olup öğrencilerden sadece eğitim ücreti alınmaktadır. Barınma, üç öğün yemek vb. İaşeye dayalı hizmetlerimiz vakıf tarafından karşılanmaktadır.

 

Ara sınıflara öğrenci kabul ediyor musunuz?

-Prensip olarak ara sınıflara maalesef öğrenci kabul etmiyoruz. Ancak yapılan mülakatta yeterli bir altyapısı olduğu tespit edilen öğrencilerimizi kabul edebiliyoruz.

 

Lisede hazırlık sınıfı var mı?

-Okulumuzda hazırlık sınıfı bulunmakta ve bu sınıfta Arapça, İngilizce ve Kuran-ı Kerim’in yoğunlukta verilmektedir.

 

Okulunuz ücretli mi?

-Diğer özel okullar gibi Külliyat Anadolu Lisesi de ücretli bir okul olup ücretler senelik olarak belirlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz.