Kız Lise Hakkımızda

Tanıtım

Özel Külliyat Kız Anadolu Lisesi, 2020 yılında Samsun’un Atakum ilçesinde Arapça dili ağırlıklı programla kurulmuş bir lisedir. 5 senelik bir eğitim müfredatına sahip olan Külliyat Kız Anadolu Lisesi, ilk olarak hazırlık sınıfında Arapça (%70) ve İngilizce (%30) ağırlıklı dersler vermektedir. Sonraki sınıflarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatında mevcut olan derslerle beraber Arapça lisan, gramer ve metin çözümleme dersleri de verilmektedir. 11. ve 12. Sınıflara gelindiğinde ise üniversite sınavına ağırlık veren Külliyat Kız Anadolu Lisesi, bu derslerle beraber öğrencilerimize hem üniversite düzeyinde başarılar kazandırmak hem de ahlak ve maneviyatı sağlam öğrenciler yetiştirmenin amacındadır.


Misyon ve Vizyon

Külliyat Kız Anadolu Lisesi, kökleri ezelde dalları ebette olan nesli yetiştirmeye namzet bir eğitim yuvasıdır. Külliyat Anadolu Lisesi, çağın Hatice’leri, Fatıma’larıve Meryem’lerinin yetiştiği Medeniyet binasında bir tuğla olmaya taliptir. Öğrencilerimiz, Külliyat okullarında İslami ilimlerle benliklerini inşa ederken; fenni ilimlerle de madde planında neyi, nasıl, niçin yapacaklarını öğrenmektedir. Alanında uzman öğretmenlerin rehberliğinde cumartesi ve pazar hariç her gün 10 saat dersten oluşan yoğun bir programla öğrencilerimizi yarınlara yürütmeyi amaçlamaktadır.


Yöneticiler

Okul Müdürü: Mahmut Sami GÜLCÜ
Halkla ilişkiler müdürü: Esra Erdal


İmkanlar

Okulumuz yıllık yoğun bir tedris ve sosyal faaliyet programıyla hizmet veren Külliyat Anadolu Lisesi, sadece eğitim ücreti almakta olup bir öğün yemek  hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. Bunun yanında Külliyat Kız Anadolu Lisesi,  piknik, kamp, çeşitli alanlarsa seminerler, spor turnuvaları, yıl sonu etkinlikleri ve yaz şenliği gibi sportif faaliyetler ve sosyal etkinliklerle hem madde hem de mana planında sağlam bir nesil yetiştirmeye taliptir. Bulunduğu alanda kantin, basketbol ve voleybol sahaları, dinlenme alanları ve daha birçok imkanları da beraberinde bulunduran Külliyat Kız Anadolu Lisesi eğitim vereceği değerli öğrencilerini beklemektedir.


Eğitim Metodu

Okulumuz, Arapça dil ağırlıklı bir programa sahip olması hasebiyle interaktif bir eğitim metodunu benimsemektedir. Öğretmenlerimiz, fenni ilimleri milli eğitimin müfredatına göre İslami ilimleri ise mevzuata uygun şekilde işlemektedir. Günlük bu tempoyla derslerimiz devam ederken belli zaman dilimlerinde yapılan tekrar ve müzakerelerle de işlenen konunun pekiştirilmesi sağlanmaktadır.


Farkımız

Külliyat Kız Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait müfredatın yanında Arapça ve İngilizce eğitimi de vermektedir. Eğitiminde interaktif bir eğitim metodu benimseyen Külliyat Kız Anadolu Lisesi, “Ödev takip Programı” ile de derslerden elde edilen faydanın artmasını sağlamaktadır. Ayrıca okulumuz öğretmenlerimizin öğrencileriyle daha samimi bir bağın kurulması ve öğrenciye aktarılmak istenen ders, ahlak ve maneviyatı daha iyi ulaştırma imkanı sağlamaktadır.


Okul ücretleri

Okulumuz ücretli olup senelik olarak fiyat belirlemeleri ve taksitlendirmeler yapılmaktadır. Ücrete sadece eğitim ve okunacak kitap masrafları dahil edilip, bir öğün yemek okul tarafından karşılanmaktadır.


Burslar

Okulumuzda öğrencinin LGS sınavı başarı düzeyine göre bursluluk imkanı sağlanmakta olup, her sene başında bu konuyla alakalı öğrenci özelinde istişareler yapılmaktadır.


İletişim

Okulumuz ile 0531 505 06 15 hat üzerinden irtibat sağlayabilir; yaptığımız etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgi almak için külliyatokulları.com veya Külliyat Anadolu Lisesi twitter ve instagram sayfalarımızı takip edebilirsiniz.