Ortaokul Hakkımızda

Tanıtım

Özel Külliyat Ortaokulu , 2020 yılında Samsun’un Atakum ilçesinde Arapça dili ağırlıklı programla kurulmuş bir ortaokuldur. Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatında mevcut olan derslerle beraber Arapça lisan ve gramer dersleri de verilmektedir. 8. sınıfa gelindiğinde ise LGS sınavına ağırlık veren Özel Külliyat Ortaokulu, bu derslerle beraber öğrencilerimize hem LGS düzeyinde başarılar kazandırmak hem de ahlak ve maneviyatı sağlam öğrenciler yetiştirmenin amacındadır.


Misyon ve Vizyon

Özel Külliyat Ortaokulları, kökleri ezelde dalları ebette olan nesli yetiştirmeye namzet bir eğitim yuvasıdır. Özel Külliyat Ortaokulları, çağın Hatice’leri, Fatıma’ları ve Meryem’lerinin yetiştiği Medeniyet binasında bir tuğla olmaya taliptir. Öğrencilerimiz, Külliyat okullarında İslami ilimlerle benliklerini inşa ederken; fenni ilimlerle de madde planında neyi, nasıl, niçin yapacaklarını öğrenmektedir. Alanında uzman öğretmenlerin rehberliğinde cumartesi ve pazar hariç her gün 10 saat dersten oluşan yoğun bir programla öğrencilerimizi yarınlara yürütmeyi amaçlamaktadır.


Yöneticiler

Okul Müdürü: Selim SEYHAN
Müdür Yardımcısı: Sümeyya ASLAN


İmkanlar

Okulumuz yıllık yoğun bir tedris ve sosyal faaliyet programıyla hizmet veren Özel Külliyat Ortaokulları, sadece eğitim ücreti almakta olup bir öğün yemek  hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. Bunun yanında Özel Külliyat Ortaokulları,  piknik, kamp, çeşitli alanlarsa seminerler, spor turnuvaları, yıl sonu etkinlikleri ve yaz şenliği gibi sportif faaliyetler ve sosyal etkinliklerle hem madde hem de mana planında sağlam bir nesil yetiştirmeye taliptir. Bulunduğu alanda kantin, basketbol ve voleybol sahaları, dinlenme alanları ve daha birçok imkanları da beraberinde bulunduran Özel Külliyat Ortaokulları eğitim vereceği değerli öğrencilerini beklemektedir.


Eğitim Metodu

Okulumuz, Arapça dil ağırlıklı bir programa sahip olması hasebiyle interaktif bir eğitim metodunu benimsemektedir. Öğretmenlerimiz, fenni ilimleri milli eğitimin müfredatına göre İslami ilimleri ise mevzuata uygun şekilde işlemektedir. Günlük bu tempoyla derslerimiz devam ederken belli zaman dilimlerinde yapılan tekrar ve müzakerelerle de işlenen konunun pekiştirilmesi sağlanmaktadır.


Farkımız

Özel Külliyat Ortaokulları, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait müfredatın yanında Arapça ve İngilizce eğitimi de vermektedir. Eğitiminde interaktif bir eğitim metodu benimseyen Özel Külliyat Ortaokulları, “Ödev takip Programı” ile de derslerden elde edilen faydanın artmasını sağlamaktadır. Ayrıca okulumuz öğretmenlerimizin öğrencileriyle daha samimi bir bağın kurulması ve öğrenciye aktarılmak istenen ders, ahlak ve maneviyatı daha iyi ulaştırma imkanı sağlamaktadır.


Okul ücretleri

Okulumuz ücretli olup senelik olarak fiyat belirlemeleri ve taksitlendirmeler yapılmaktadır. Sadece eğitim ve okunacak kitap masrafları dahil edilip, bir öğün yemek okul tarafından karşılanmaktadır.


Burslar

Okulumuzda öğrencinin LGS sınavı başarı düzeyine göre bursluluk imkanı sağlanmakta olup, her sene başında bu konuyla alakalı öğrenci özelinde istişareler yapılmaktadır.


İletişim

Okulumuz ile 0531 505 06 15 hat üzerinden irtibat sağlayabilir; yaptığımız etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgi almak için külliyatokullari.com veya ‘Külliyat Okulları’ sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.